Film Zpověď zapomenutého ke stažení zdarma

Zajímavý film o inscenaci opery, kde je Josef Mysliveček jako přítel a učitel W. A. Mozarta. Na jaře roku 2013 byla uvedena opera Olimpiade Národním divadlem v Praze, Dijonu, Caen a Luxembourgu.

Tento film naláká diváka na seznámení s osobností skladatele Josefa Myslivečka (1737 – 1781) a jeho hudbou. Film Zpověď zapomenutého se skládá z pozorování zkoušek celé Myslivečkovy opery Olimpiade. Tuto operu nastudoval známý dirigent Václav Luks se svým orchestrem Collegium 1704 a celé to zrežírovala německá režisérka Ursel Herrmann. Posléze byla uvedena v Praze, Dionu, Caen a v Lucembursku, ale i z obrazů míst, kde sám Mysliveček působil.

Obsahuje zachycení zkoušek, které probíhali v roce 2012 a 2013. Natáčení bylo rozšířeno o natáčení v Itálii, tedy především v Neapoli, v Benátkách, v Bologni, ve Florencii a také v oblastech Zaalpí.

Celé natáčení a střih autorovy tohoto snímku zabral více než dva roky a byl přizván i známý dokumentarista Miroslav Janek, který je držitelem Českého lva za film Občan Havel a dokument Olga. Většinu senzitivních záběrů natočil Petr Václav ruční kamerou.

Obrázek z filmu:

Zpověď zapomenutého2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *