Film Vlna vs. břeh ke stažení zdarma

Studenti Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Martin Štrba, Kamil Varga, Miro Švolík a Peter Župník studovali, v 80. letech minulého století, na pražském FAMU obor fotografie a do umělecké fotografie vnesli zvláštní energii, hravost a imaginaci, která spojovala v jejich tvoření zejména postupy inscenované fotografie.

Začali vytvářet výjimečnou generaci, kterou slovenští kritici nazvali „Slovenská nová vlna“ a toto jejich nepřehlédnutelné dílo dodnes ovlivňuje veškerý vývoj fotografie, jak v Čechách, tak na Slovensku. Jsou úspěšní i za hranicemi, i když většina se vrátila zpátky, aby opět svoje zkušenosti předali mladé generaci a nastínili atmosféru doby, která umožňovala zrod tohoto nového fenoménu.

Takové věci se nestávají každý den a jsou o to vzácnější, když se ve stejný čas a na stejné místě začne zvětšovat tvořivá energie mezi mnoha lidmi. Mezi lidmi, kteří sdílí stejné hodnoty a pohled na svět. Tento dokument je netradiční tím, že následuje invenci, hravost, inscenační a výtvarné postupy fotografické tvorby všech aktérů.

Obrázek z filmu:

vlna vs. břeh2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *