Film Velkolepé muzeum ke stažení zdarma

Rakouský dokumentární film Velkolepé muzeum pochází od dokumentaristy Johannese Holzhausena, který se snaží, aby jeho diváci měli možnost zábavným způsobem nahlédnout do zákulisí světoznámých kulturních institucí, které jsou jako jedny z největších a nejdůležitějších.

Ve snímku Velkolepé muzeum se můžete setkat se sledem různých událostí, které se odehráli mezi pracovníky muzea, podílející se na vytváření ideálního prostředí, vhodného pro umění během dvou let, strávených v útrobách Muzea dějin, které se nachází ve Vídni.

Mnoho zaměstnanců zjistilo během této práce zajímavá fakta, které doposud nebyla známa, například jeden z restaurátorů přijde na to, že Rubensův obraz, ačkoli by to někdo před tím věděl, byl několikrát přemalován a vedoucí úseku kolekcí, přijde na to, že už by si měl užívat důchodu a svou práci přenechat nové generaci.

Velkolepé muzeum je film, jenž si zasloužil MFF Berlín 2014 cenu Caligari Film za výborně propracovaný obraz zachycující umění ve společnosti  a celkový obraz nádherného kulturního dědictví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *