Film Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa ke stažení zdarma

Výborná režisérka a scénáristka Olga Dabrowská nám přináší nový český dokumentární snímek o jedno zajímavém divadle. Do kin se poprvé vydává 5. 5. 2016.

Příběh nás zavede do tajů Divadla Sklep. Nabídne nám pohled do jeho historie i současnosti a postupně rozkryje tajemství obdivuhodné dlouholeté existence a soudržnosti, kterou se toto divadlo může pyšnit. Postupně se budeme dozvídat, kdo jsou vlastně lidé ze Sklepa, také se dozvíme něco o jeho příběhu a zjistíme, že jeho prostředí může být pro některé záchranou před současným zdivočelým světem kolem nás.

Snímek nám může z části připomínat jakýsi „paradokument“, který se skládá s výpovědí několika aktérů divadla a také ze skutečných i hraných divadelních scének, vědeckých experimentů a mimo jiné i animací. Ve filmu se nám vyzpovídají postupně herci David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Ondřej  Trojan, Václav Marhoul, David Nolla, František Váša, Jana Hanáková, Tereza Kučerová a Marta Marinová.

Nevystupují zde ale jen herci, protože zde můžeme vidět i vědecké kapacity, kterými jsou například ekonom Tomáš Sedláček nebo psycholog Radek Ptáček. Divadlo Sklep je prostě atraktivním místem pro mnoho lidí různých povah.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *