Film Most špiónů ke stažení zdarma

Filmová novinka, která přijde do kin 3. 12. 2015.

Po obou stranách železné opony se celý svět propadá do šílené paranoie. Uplynulo již 10 let od porážky nacistického Německa a začíná lidstvo ohrožovat studená válka a napětí mezi USA a SSSR houstne.

V roce 1957 je zatčen Rudolf Abel (Mark Rylance) pomocí FBI, což je sovětský špión, který žije v New Yorku a strach s nedůvěrou si podávají ruce a stupňují se.

Abel se ve skutečnosti však jmenuje Viljam Genrichovič Fišer a řídil síť agentů. Do Moskvy dlouhé roky odesílal kódované zprávy a do dějin tato aféra vstoupila jako „Případ dutého nikláku“. Americká vláda oslovuje právníka Jamese Donovana (Tom Hanks) a prosí ho o zastupování Abela. I přes počáteční obavy a dohady se Donovan nakonec pouští do zastupování Abela a chce docílit toho, aby byl podroben spravedlivému soudu. Nakonec se vše povede a místo trestu smrti, je Abel odsouzen na 45 let vězení.

O 3 roky později je nad sovětským svazem sestřelen americký průzkumný letoun a jeho pilot Francis Gary Powers (Austin Stowell) je zajat a tvrdými vězeňskými podmínkami odsouzen k deseti letům vězení. CIA se bojí o tajné informace a proto se Abel vydává do Berlína, kde má vyjednat výměnu jeho za Powerse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *