Film Evangelium podle Brabence ke stažení zdarma

Jde o zfilmovanou knihu rozhovorů novinářky Renaty Kalenské s členem skupiny Plastic People. Je to Vratislav Brabenec, který vzpomíná a mluví o svých zkušenostech s undergroundové éry. Jsou zde ale také zachyceny zážitky, který pociťuje samotná autorka, při střetnutí s touto osobností.

Na všech těchto zážitcích a pocitech staví tento dokumentární film, kde jsou zachyceny i další rozhovory Kalenské a Brabence. Jsou stvořeny v podobě improvizovaného povídání, které se odehrává na místech, která pro Brabence s Kalenskou něco znamenají po citové stránce.

Díky těmto rozhovorům vzniká jakési filozofické pásmo nezávazné konverzace a výměny názorů, sebeironických vtipů a poznámek o životě a přírodě jako takové. Většina takovýchto záběrů je snímána pouze ruční kamerou a jsou prokládány poetickými vsuvkami, které spolu výborně ladí a dodávají na atmosféře celému snímku.

Celý dokument je zajímavě pojat a díky němu se dozvíme mnoho nových věcí o svérázném Vlastimilu Brabencovi, který je zajímavým a trošku zvláštním člověkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *